Kandydatki i kandydaci
do Rady Miejskiej Bielska-Białej

Komitetu Wyborczego Wyborców Dobbre Miasto

Kandydatki i kandydaci do Rady Miejskiej Bielska-Białej
Kandydatki i kandydaci do Rady Miejskiej Bielska-Białej

Obwód nr 1

Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Biała Północ Dolne Przedmieście, Biała Krakowska.

Mam 55 lat. Urodziłam się we Wrocławiu, dorastałam w Cieszynie, od 25 lat mieszkam z mężem w Bielsku-Białej. Ukończyłam etnologię i antropologię kultury na UJ. Jestem socjalistką, gospodynią domową, prezeską Stowarzyszenia im. Tadeusza Regera i redaktorką kwartalnika “Równość”. Jestem społeczniczką, osobą zaangażowaną w życie lokalnej wspólnoty miasta i osiedla, w którym mieszkam. Od 2015 roku działam w partii Razem i z przerwami pełnię w niej funkcję członkini Zarządu Okręgu Razem Podbeskidzie. Jestem feministką i współtwórczynią Czarnych Protestów w Bielsku-Białej. Działam społecznie w Komitecie Rewitalizacji miasta Bielska-Białej, w którym pełnię funkcję przewodniczącej, jestem również członkinią Komitetu  Rozwoju Bielska-Białej w perspektywie 2030 r. Jestem kobietą i obywatelką.

Startuję do Rady Miasta, aby wygrać przyszłość dla nas i dla następnych pokoleń. Startuję do Rady Miasta, bo Ratusz stracił kompetencje i nie ma pomysłu jak prowadzić politykę społeczną, która ma służyć mieszkańcom.

W ręce prywatne oddano mieszkalnictwo, zdrowie, edukację, opiekę i transport. W mieście mamy coraz mniej terenów zielonych, ziemię oddaje się w ręce deweloperów. Trzeba przeciąć układy z nimi i postawić na nogi budownictwo komunalne i usługi publiczne. Są to sprawy kluczowe dla przyszłości Polski i Bielska-Białej, one nie mogą czekać. My mieszkańcy nie możemy czekać! Demokratyczne społeczeństwa stoją na usługach publicznych, jak tych usług nie ma, to zanika poczucie, że żyjemy w tym samym społeczeństwie i w tym samym mieście.

Startuję do Rady Miasta, bo chcę, aby samorząd był aktywny, aby Miasto nie straciło swoich kompetencji i sprawczości. Chcę, aby każdemu bez różnicy dobrze się żyło w dobbrym Mieście!

Obwód nr 2

Stare Bielsko, Piastowskie, Mieszka I, Polskich Skrzydeł, Wojska Polskiego, Kopernika, Wapienica.

Zawodowo kieruję działem, który zajmuje się naliczaniem i analizą wynagrodzeń. Wiedzą i doświadczeniem związanym z prawem pracy dzielę się nieodpłatnie w czasie wolnym, a wiedzę branżową uzupełniam pełniąc społecznie funkcję ławnika sądowego. Od lat działam w różnych środowiskach: związkowych - wspierając pracowników, poszkodowanych przez franczyzę, walcząc o prawa kobiet, blokując wycinki, niesprawiedliwe eksmisje, czy ruchy obywatelskie oczekujące dialogu i wysłuchania, jak Stop spalarni śmieci śmieci w Bielsku-Białej. 

Najważniejszy jest dla mnie szacunek i równe prawa mieszkańca bez względu na status społeczny jednostki. Miarą sukcesu miasta jest bowiem zrealizowanie potrzeb nie tylko większości, ale przede wszystkim umiejętność usłyszenia i uwzględniania grup pomijanych czy wykluczonych. Wówczas mamy pewność, że podejmowane decyzje obejmują wszystkich mieszkańców i mieszkanki. To nowa jakość postrzegania miasta jako wspólnoty. Wspólnoty, która widzi niewykorzystany potencjał tego miejsca i oczekuje realnej zmiany.

Chcę, aby Bielsko-Biała było miejscem, które młodzi ludzie wybierają nie tylko do nauki, ale również jako ośrodek ich życia zawodowego, społecznego i rodzinnego. Miejsce, które oferuje wachlarz możliwości, gdzie polityka mieszkaniowa traktowana jest priorytetowo, a komunikacja zbiorowa nie wyklucza i jest dostępna w rozrastających się dzielnicach. Chcę miasta, które szanuje nasze zasoby naturalne, tworzy przyjazną przestrzeń miejską do odpoczynku i rekreacji. Moje miasto przyszłości to miejsce, które sią zaludnia, a każdy czuje się w nim bezpiecznie i komfortowo. To perspektywa skierowana na instytucjonalne wsparcie jednostki, gdzie suma jednostek decyduje, czy sukces został osiągnięty.

Czas na nowe otwarcie, czas na głos mieszkańców i mieszkanek, czas na doBBre miasto!